הקליק לפתוח את אתר הסובר

מרכז ירושלים היא מקום מפלט לבני נוער וצעירים מכל רחבי העיר המחפשים התרגשות וההזדמנות לפגוש את עמיתיהם. בנוסף, אלפי תלמידים שבאים לירושלים מחו"ל לתקופת לימודים נמשכים לסצנה במרכז העיר. ירושלים ייחודית בכך שבשטח קטן ניתן למצוא ברים, פארקים ופינות אין ספור להסתובב בהם ולנהוג בצורה אנטי-חברתית הכוללת שוטטות, אלכוהול ושימוש בסמים, אלימות ופעילות מינית מופקרת באין מפריע.לא מעט ערים בישראל הקימו מרכזים לטיפול בבעיה זו, ירושלים הבירה טרם.

המרכז הירושלמי למוסיקה "סובר" (Sobar) נועד לספק מרחב מלהיב אך בטוח לבני נוער ליציאה לבילוי עם חבריהם ולהנאה ממוסיקה כמוסיקאים או כקהל, ללא השפעות השליליות של סצנת האלכוהול וסמים. בשעות היום יתמקד המרכז במגוון רחב של סדנאות ותוכניות אימון המבוססות על ביצוע מוסיקלי ורכישת מיומנויות בנושא בנוסף לסדנאות על חיזוק אישי, ובשעות הערב יהפוך המרכז למקום למופעי מוסיקה חיה ולמרכז בידור, נקי מאלכוהול ועשן.

מבנה מתאים למרכז אותר במרכז ירושלים ברחוב שושן. מיקום זה הוא במרחק הליכה ממרכז העיר אולם עדיין במרחק בטוח מסצנת הבר המקומית. על מנת להבטיח את המקום לפני שיוצע לשוכר אחר, אנו צריכים לגייס מימון בעתיד הקרוב כדי לבצע את השיפוצים ולממן את עלויות הפעלה.

אודות הסובר

סרטון - מרכז מוזיקה סובר

מרכז מוזיקה סובר - סיכום פרוייקט

מאמרים בתקשורת

The Sobar - Hoping to be Jerusalem's first live music club for young adults
- Heritage: Florida Jewish News, July 3, 2015

A different night out
- Jerusalem Post, Sept. 22, 2015

Sean Hurwitz of Smash Mouth: Visit to Israel, the Sobar Fundraiser and the interview in The Jerusalem Post
Seanhurwitz.com, April 22, 2015

He's a Believer
- Jerusalem Post, April 21, 2015

  Sobar Jerusalem